از گروه گوشت ماکیان رایج ترین نوع مرغ در جهان است. هزاران سال است که به عنوان غذا اهلی شده و مصرف می شود. انواع زیادی از مرغ شامل مرغ آزاد ، مرغ ارگانیک و مرغ معمولی وجود دارد و تفاوت بین آنها به نحوه تغذیه و پرورش آنها مربوط می شود. در حالی که مرغهای دوربرد ، همانطور که از این اصطلاح پیداست ، آزادانه در مراتع پرسه می زنند ، مرغهای معمولی ، در قفس نگهداری می شوند و اجازه حرکت آزاد ندارند. مرغهای مرسوم برای سرعت بخشیدن به رشد به هورمونها تزریق می شوند و بعضی اوقات در شرایط غیر بهداشتی و ناسالم نگهداری می شوند ، به این معنی که آنها نیز اغلب با آنتی بیوتیک درمان می شوند.

از بین این سه مورد ، مرغ ارگانیک گرانترین است زیرا باید به خارج از منزل دسترسی داشته باشند ، فقط مجاز به خوردن مواد غذایی ارگانیک (بدون سموم دفع آفات) هستند و طبق استانداردهایUSDA ممکن است به آنها آنتی بیوتیک داده نشوند. آنها معمولاً در شرایط سالم و تمیز نگهداری می شوند و اجازه رشد طبیعی دارند.

در صورت مراجعه به مصرف کلی انواع گوشت ، مصرف گوشت طیور یکی از مکان های پیشرو در همه کشورها در سراسر جهان است . چنین رتبه بندی خوبی در مرغ طیور تحت تأثیر عوامل بسیاری از جمله مدت زمان پروار کوتاه ، استفاده از فضای عالی ، توانایی تولید مثل بالا در طیور ، تبدیل عالی خوراک ، ارزش غذایی رضایت بخش غذایی مرغ طیور و قیمت نسبتاً پایین فروش است.

باید تأکید کرد که امروزه طیور به صورت فزاینده چاق می شود ، بنابراین استرس یک عامل اجتناب ناپذیر است و خوراک با افزایش محتوای میکرو جلبک و روغن های گیاهی و ماهی که برای غنی سازی فرآورده های طیور با اسیدهای چرب مطلوب مورد استفاده قرار می گیرند ، مستعد اکسیداسیون هستند. همان مخلوط خوراک طیور با افزایش میکرو جلبک یا میزان روغن ، محصولات مرغ (گوشت و تخم مرغ) غنی شده با اسیدهای چرب امگا 3 نیز در معرض اکسیداسیون قرار دارند. به منظور کاهش اکسیداسیون در خوراک طیور ، لازم است که آن را با برخی آنتی اکسیدان ها ، مانند سلنیوم یا ویتامین E مکمل کنید. چنین گوشت مرغ به عنوان "غذای کاربردی" در نظر گرفته می شود ، زیرا این ماده دارای افزایش محتوای مواد فعال زیستی است که تأثیر مثبت می گذارد. سلامت مصرف کنندگان. رایج ترین مواد فعال زیستی که برای غنی سازی گوشت مرغ مورد استفاده قرار می گیرند ، اسید لینولئیک کونژوگه (CLA) ، ویتامین ها ، میکروالمنت ها ، اسیدهای آمینه ، میکرو جلبک ها و روغن های سرشار از امگا 3 PUFA (اسیدهای چرب اشباع نشده).

گوشت مرغ به عنوان یک منبع آسان پروتئین با کیفیت بالا و سایر مواد مغذی که برای عملکرد مناسب بدن ضروری است ، در نظر گرفته می شود. به منظور پاسخگویی به نیازهای فزاینده مصرف کنندگان برای پروتئین با کیفیت بالا ، صنعت مرغداری روی انتخاب جوجه های گوشتی با رشد سریع متمرکز می شود که در طی 6 هفته پرواربندی شدید به وزنی حدود 2.5 کیلوگرم می رسند. قیمت نسبتاً پایین فروش مرغ در مقایسه با سایر انواع گوشت ، به نفع افزایش مصرف گوشت مرغ صحبت می کند. علاوه بر این ، گوشت مرغ به دلیل داشتن مواد مغذی بسیار شناخته شده است ، زیرا حاوی مقدار قابل توجهی پروتئین با کیفیت بالا و به راحتی قابل هضم و بخش کمی از چربی اشباع شده است. بنابراین گوشت مرغ برای مصرف همه گروههای سنی توصیه می شود. پارامترهای فن آوری کیفیت گوشت مرغ به عوامل مختلفی مربوط می شود (شرایط نگهداری ، تیمار تغذیه ، ترکیب خوراک ، حمل و نقل ، استرس قبل از ذبح و غیره). کیفیت گوشت گوشتی تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد ، به شرح زیر است: سیستم پرواربندی ، مدت زمان پرواربندی ، ترکیبی و رابطه جنسی ، درمان تغذیه ، رسیدگی به قبل از ذبح ، یخ زدن لاشه ، زمان نگهداری و غیره.

ترکیب گوشت مرغ را می توان از طریق اصلاح ترکیب خوراک مرغ (افزودن انواع مختلف روغن ، ویتامین ها ، میکروالمنت ها و اسیدهای آمینه) تحت تأثیر قرار داد ، تا گوشت غنی شده با مواد کاربردی(n-3 PUFA ، کارنوزین ، سلنیوم و ویتامین (E تولید شود. با این روش ، گوشت مرغ به ماده غذایی با ارزش افزوده تبدیل می شود که علاوه بر ترکیب غذایی با کیفیت بالا ، حاوی ترکیباتی است که برای سلامتی انسان نیز مفید است.

سینه مرغ منبع بسیار خوبی از پروتئین بدون چربی است (پروتئین بدون چربی همراه زیادی). افرادی که پروتئین کافی می خورند ، بیشتر احتمال دارد که توده عضلانی را حفظ کرده و یک متابولیسم سالم را حفظ کنند. از آنجا که سینه مرغ همه کاره و نسبتاً ارزان است ، آنها یک ماده غذایی مفید برای برنامه ریزی در یک برنامه غذایی سالم و متعادل هستند.

ارزش غذایی مرغ :

اگر بخواهیم گوشت مرغ را در یک کلام شرح دهیم، "همه کاره بودن" توضیح مناسبی است. تردیدی نیست که مرغ جایگزینی سالم و مناسب برای گوشت قرمز می ‏باشد .

مرغ منبع خیلی خوب پروتئین است و 120 گرم آن حدود 70 درصد نیاز پروتئین بدن را برآورده می ‏سازد.

همان‏ طور که می ‏دانید بدن ما انسان ‏ها از پروتئین تشکیل شده است و پروتئین ها از واحدهای ساختمانی به نام اسید آمینه. ما اسید آمینه ‏های لازم برای ساخت پروتئین‏ های بد‏ن‏ مان را از منابع حیوانی و گیاهی آن دریافت می‏ کنیم و با آنها، پروتئین‏ مورد نیاز بدن ‏مان را بازسازی می ‏کنیم.

 

• کالری: 128

• چربی: 2.7 گرم

• سدیم: 44mg

• کربوهیدرات: 0 گرم

• فیبر: 0 گرم

• شکر: 0 گرم

• پروتئین: 26 گرم

 

کربوهیدرات

سینه های مرغ حاوی قند و نشاسته ای نیستند (مگر اینکه با نان یا چاشنی تهیه شوند) ، بنابراین هیچ کربوهیدرات ندارند. برآورد گلیسمی تخمین زده شده سینه مرغ صفر است.

چربی ها

سینه مرغ بدون پوست حاوی مقدار کمی چربی ، کمتر از 3 گرم است. بیشتر چربی اشباع نشده است (در یک قسمت 3 اونسی از سینه مرغ بدون پوست ، کمتر از 1 گرم چربی اشباع وجود دارد).

اگر پوست را روی سینه مرغ خود نگه دارید ، میزان چربی ، کالری و پروتئین بیشتر خواهد بود. یک وعده 3 وعده (85 گرم) سینه مرغ کباب شده ، برشته شده یا پخته شده با پوست روی 166 کالری ، 6.6 گرم چربی و 25 گرم پروتئین تأمین می کند.

پروتئین

سینه مرغ منبع خوبی از پروتئین بدون چربی است. برای افرادی که گوشت می خورند ، مصرف مرغ روشی ساده برای رفع برخی از نیازهای پروتئینی بدن شماست بدون اینکه چربی زیادی مصرف کنید. بسته به روش پخت و پز شما انتخاب می کنید ، سینه مرغ نیز به طور طبیعی سدیم کم است.

ویتامین ها و مواد معدنی

سینه مرغ منبع بسیار خوبی از سلنیم ، فسفر ، ویتامین B6 و نیاسین و حاوی کلسیم ، منیزیم ، فسفر و سدیم است.

آهن برای ایجاد هموگلوبین ، برای پیشگیری از کم خونی و همچنین برای فعالیت طبیعی عضلات ضروری است. کلسیم و فسفر برای استخوانها و دندانهای سالم از اهمیت بالایی برخوردار است. سدیم یک الکترولیت است ، و منیزیم برای سنتز طبیعی پروتئین و فعالیت مناسب ماهیچه ها مهم است. از کل محتوای ویتامین موجود در گوشت مرغ ، نیاسین (ویتامین B3) بیشترین مقدار موجود است ، و محتوای ویتامین های A و B6 نیز نسبت به سایر انواع گوشت بیشتر است. نیاسین برای سوخت و ساز مناسب کربوهیدرات ها و ایجاد انرژی بسیار مهم است. همچنین برای پوست سالم ، مو و چشم و همچنین سیستم عصبی بسیار مهم است. این ماده در سنتز هورمونهای جنسی و در بهبود گردش خون و کاهش سطح کلسترول نقش دارد. نیاسین اغلب به عنوان یک درمان اضافی در بیمارانی که برای کاهش چربی خون از داروها استفاده می کنند ، استفاده می شود. در این حالت ، از نظر علمی ثابت شده است که نیاسین بر افزایش کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) تأثیر می گذارد ، اما بر بهبود وضعیت بیماری های قلبی عروقی تأثیر نمی گذارد . هنگامی که از نیاسین به عنوان یک درمان مستقل استفاده می شود ، پیشرفت بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد و میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی یا قلبی عروقی را کاهش می دهد . فقدان مزمن نیاسین در ارگانیسم باعث بیماری پلاگی می شود ، که با رنگدانه های ناهموار پوستی (قرمزی پوست) ، اختلالات دستگاه گوارش (اسهال) و اختلال در عملکرد مغز (زوال عقل) مشخص می شود .با توجه به موارد ذکر شده ، گوشت مرغ به عنوان منبع مناسب ، مقرون به صرفه و قابل قبول از مواد مغذی اساسی ، ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای عملکرد مناسب بدن در نظر گرفته می شود.


*با استفاده از روشهای مختلف تغذیه ، می توان مشخصات غذایی گوشت مرغ مانند چربی  و کلسترول و اسید چرب را اصلاح کرد تا بتواند یک ماده غذایی با ارزش غذایی  بهبود یافته تولید کند. علاوه بر این ، مکمل های مختلف آنتی اکسیدان (سلنیوم و  ویتامین E) به خوراک مرغ بر رسوب آنها در بافت مرغ تأثیر می گذارد ، بنابراین تولید مواد غذایی غنی شده را امکان پذیر می کند. امکان غنی سازی  گوشت مرغ با اسیدهای چرب امگا 3 مطلوب و آنتی اکسیدان ها در متن زیر بررسی شده است.

از مزایای دیگر مرغ می توان به مواد مغذی گوشت و چندین ترکیب فعال زیستی که مرغ موجود است ، اشاره کرد.

در اینجا برخی از مزایایی که مرغ ارائه می دهد را ذکر می کنیم :

1)مرغ منبع کراتین است

مرغ منبع خوبی از کراتین است.

کراتین ترکیبی است که بدن انسان به طور طبیعی از سه اسید آمینه تولید می کند. آرژنین ، گلیسین و متیونین .

با این حال ، ما همچنین می توانیم کراتین را از غذاها و مکمل های مختلف بدست آوریم.

بسته به نوع دقیق آن ، مرغ بین 100 تا 500 میلی گرم کراتین در 100 گرم پیشنهاد می کند. این مقدار شبیه به سطح کراتین موجود در گوشت قرمز است  .

تحقیقات نشان می دهد که می توان انتظار داشت که در هر وعده 200 گرم پستان مرغ بدون پوست ، 850 میلی گرم کراتین پیدا کنیم.

کراتین ممکن است برای سلامتی ما فواید مختلفی داشته باشد ، و تحقیقات نشان می دهد که می تواند عملکرد بدنی ، بهبودی ، قدرت و استقامت را تقویت کند .

علاوه بر این ، تحقیقات مداوم نشان می دهد که این ترکیب ممکن است فوایدی برای سلامت شناختی داشته باشد.

2) مرغ تراکم پروتئین به شدت بالایی دارد .

سینه های مرغ دارای تراکم پروتئین بالایی دارد .

در حالی که بیشتر انواع گوشت دارای پروتئین مشابه هستند ، چگالی پروتئین آنها می تواند بسیار متفاوت باشد.

اگرچه غذاهایی مانند بیکن و استیک چرب خوشمزه هستند ، اما از نظر تراکم پروتئین نمی توانند با مرغ رقابت کنند.

از آنجا که مرغ چنین منبع غلیظ پروتئین را ارائه می دهد ، علاوه بر این رژیم غذایی عالی برای هر کسی است که بخواهد بدون مصرف مقادیر زیادی کالری اضافی ، پروتئین خود را افزایش دهد.

دریافت مقدار کافی پروتئین در رژیم غذایی به دلایل متعدد مهم است ، و در بین بسیاری از عملکردهای دیگر ، پروتئین به موارد زیر کمک می کند :

• ساخت / نگه داشتن توده عضلانی لاغر

• رشد و ترمیم بافت های بدن

• تقویت احساس سیری / کامل بودن

* نکته کلیدی: مرغ یکی از پر پروتئین ترین غذاهایی است که می توانیم از آن بخوریم.

3) مرغ حاوی Anserine است

مرغ مقدار زیادی از ترکیبات بنام آنسیرین را تأمین می کند.

Anserine یک ترکیب آنتی اکسیدانی فعال زیستی است که در طیف گسترده ای از غذاهای حیوانات یافت می شود. با این حال ، آنسیرین در بافت ماهیچه متمرکز شده و باعث می شود سینه مرغ یکی از بهترین منابع باشد .

از نظر بیولوژیکی ، آنسیرین دارای خواص مشابه با ترکیب شناخته شده دیگری به نام کارنوزین است .

در حالی که تحقیقات زیادی در مورد این ترکیب انجام نشده است ، مطالعات انجام شده در مورد مکمل آنسیرین نوید بخش است.

به عنوان مثال ، مطالعات حیوانات نشان می دهد که آنسیرین می تواند ضربان قلب و فشار خون را کاهش دهد .

علاوه بر این ، یک کارآزمایی کنترل شده تصادفی نشان داد که مکمل آنسیرین ممکن است در بزرگسالان مسن حامل ژن آلل APOE e4 (یک عامل خطر برای آلزایمر) باشد.

این مطالعه خاص نشان می دهد كه ممكن است مکمل آنسیرین در برابر تغییرات ساختاری منفی مربوط به سن در مغز محافظت كند .

4) منبع عالی ویتامین های B را فراهم می کند

مرغ غلظت خوبی از همه ویتامین های مهم B را تأمین می کند.

این ویتامین های B نقش اساسی در بدن دارند و نقش مهمی در متابولیسم انرژی و سلامت مغز دارند .

گوشت مرغ حاوی مقدار زیادی ویتامین B3 (نیاسین) است که 56 درصد از RDI را در 100 گرم ارائه می دهد. به عبارت دیگر؛ یک سینه مرغ معمولی باید مرجع کامل دریافت روزانه این ویتامین را فراهم کند .

بدن انسان برای صدها واکنش آنزیمی به ویتامین B3 کافی نیاز دارد .

اگرچه در مقایسه بین مرغ و گوشت مرغ، مرغ به اندازه گوشت قرمز مانند گوشت گاو و گوسفند در ویتامین های گروه B کاملاً غلیظ نیست ، اما هنوز هم منبع خوبی از آنها است.

5) پوست مرغ حاوی مقادیر زیادی گلیسین است

پوست مرغ منبع غنی از گلیسین است

اکثر مردم می دانند که کلاژن برای سلامتی پوست ما مفید است.

با این حال ، بدن ما از طریق سنتز اسیدهای آمینه ، کلاژن تولید می کند.

اسید آمینه اولیه (غیر ضروری) درگیر در سنتز کلاژن ، گلیسین نام دارد .

به طور کلی ، متمرکز ترین منابع گلیسین شامل برش گوشت از نزدیکی استخوان ، پوست و بافت های همبند است.

بنابراین ، ران مرغ (از جمله پوست) یکی از بهترین منابع غذایی گلیسین است. به ازای هر 100 گرم ران مرغ ، تقریباً 1137 میلی گرم گلیسین  وجود دارد.

گلیسین ممکن است مزایای دیگری فراتر از سنتز کلاژن داشته باشد.

نکته قابل توجه ، تحقیقات نشان می دهد که تعادل مطلوب متیونین (که در گوشت ماهیچه یافت می شود) و گلیسین ممکن است دارای مزایای طول عمر باشد.

مطالعات به طور مداوم نشان می دهد که محدودیت متیونین تقریباً 30 درصد طول عمر را افزایش می دهد.

جالب توجه است ، افزایش مصرف گلیسین "تقلید" از محدودیت متیونین ، و همچنین منجر به افزایش طول عمر در مطالعات حیوانی.

برای گزینه های مرغ غنی تر از گلیسین ، گوشت غاز نیز یک انتخاب عالی است.

6) غنی از سلنیوم

غلیظ ترین ماده معدنی موجود در گوشت مرغ سلنیوم است.

سلنیوم یک ماده معدنی اساسی است که به عنوان یک آنتی اکسیدان در بدن عمل می کند.

علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد که مقدار کافی سلنیوم می تواند به افزایش سطح آنتی اکسیدان خون کمک کند.

علاوه بر این ، برخی محققان معتقدند سلنیوم به طور بالقوه می تواند استرس اکسیداتیو و التهاب را در بدن کاهش دهد ، اما تحقیقات موجود در مورد این موضوع هنوز مشخص نیست .

از طرف منفی ، وضعیت سلنیم در مناطقی که خاک از نظر مواد معدنی کمبود باشد ، می تواند کم باشد. به همین دلیل ، سلنیوم یک ماده مغذی احتمالی برای کسانی است که در چنین مناطقی زندگی می کنند و از خوردن غذاهای حیوانات اجتناب می کنند .

سینه مرغ حدود 25٪ از RDI را برای سلنیوم در 100 گرم ارائه می دهد.

7) مرغ می تواند به پیشرفت سیری کمک کند

خواص سیری غذاها به طرز وحشیانه ای متفاوت است.

به عنوان مثال ، یک دونات پوسته پوسته قند و یک قوطی کولا ممکن است شما را به مدت یک ساعت کامل احساس کند. با این حال ، ترغیب به خوردن غذای بیشتر معمولاً زودتر از موعد ظاهر می شود.

از طرف دیگر ، غذاهای پر پروتئین مانند تخم مرغ می توانند سیری را تقویت کنند .

در حالی که مکانیسم های دقیق افزایش سیری موضوع بحث است ، تحقیقات موجود به پروتئین ها یک عامل اساسی است. تصور می شود که پروتئین از 3 ریز مغذی ترین ماده مغذی است .

از آنجا که گوشت مرغ چنین ماده غذایی پروتئینی است ، احتمالاً در بهبود سطح سیری نقش مفیدی دارد.

8) گوشت مرغ از نظر کارنیوزین زیاد است

مرغ علاوه بر محتوای داروی آن ، منبع خوبی از کارنیوزین است.

کارنوزین ترکیبی است که از ترکیب اسیدهای آمینه بتا آلانین و ال-هیستیدین در عضله اسکلتی سنتز شده است .

کارنوزین مزایای سلامتی مفیدی داراست ، به دلیل توانایی آن در پیوند گلوکز بیش از حد در خون .

پیری با قندهایی که با پروتئینها یا چربیهای بدن ترکیب می شوند تشکیل می شوند و به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سایر بیماریهای مزمن پیوند دارند .

علاوه بر این ،کارنوزین باعث بهبود کیفیت خواب و نشانگرهای مختلف سلامت قلبی عروقی می شود.

سینه مرغ حاوی نزدیک به 200 میلی گرم کارنوزین در 100 گرم ..


همچنین ممکن است برچسب های مختلفی را در بازاریابی مرغ به عنوان ارگانیک ، عاری از آنتی بیوتیک و غیره مشاهده کنید. وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) این شرایط را تنظیم می کند:

• محدوده رایگان: "تولیدکنندگان باید به آژانس نشان دهند كه طیور اجازه دسترسی به خارج را داده است."

• طبیعی: "محصولی که حاوی ماده ای مصنوعی یا رنگ اضافه شده نیست و فقط با حداقل فرآوری می شود. حداقل پردازش به این معنی است که این محصول به روشی پردازش شده است که اساساً محصول را تغییر نمی دهد. برچسب باید حاوی جمله ای باشد که معنای اصطلاح را توضیح دهد. طبیعی (مانند "بدون مواد تشکیل دهنده مصنوعی ؛ حداقل پردازش شده"). "

• هیچ هورمونی وجود ندارد: "هورمون ها در پرورش گراز یا مرغ مجاز نیستند. بنابراین ، ادعای" هورمون اضافه نشده "را نمی توان در برچسب های گوشت خوک یا مرغ استفاده کرد ، مگر اینکه با بیانیه ای دنبال شود که می گوید:" مقررات فدرال استفاده از هورمون ها "

• بدون آنتی بیوتیک: "اصطلاحات آنتی بیوتیکی اضافه نشده است ؛ در صورت تهیه مستندات کافی توسط تولیدکننده به آژانس که نشان می دهد حیوانات بدون آنتی بیوتیک پرورش داده شده اند ، می توانند در برچسب های گوشت یا مرغ استفاده شوند."

• ارگانیک: در مورد چگونگی پرورش و مراقبت از مرغها برای برچسب زدن به مواد ارگانیک ، قوانین خاصی وجود دارد. به عنوان مثال ، به آنها 100٪ خوراک آلی داده می شود.

ذخیره سازی و ایمنی مرغ

مرغ خام می تواند باکتری هایی مانند کامپیلوباکتر و سالمونلا داشته باشد که می تواند باعث بیماری شود. پختن مرغ تا حداقل 165 درجه فارنهایت باعث از بین رفتن باکتری ها می شود ، اما رسیدگی ایمن به گوشت خام هنگام تهیه مهم است. هرگز مرغ خام را بشویید و یا آن را بشویید و همیشه بعد از دست زدن به مرغ خام ، دست ها ، ظروف و سطوح را کاملاً تمیز کنید

هر دو مرغ پخته و پخته شده را باید در یخچال نگهداری کنید ، جایی که چند روز آن را نگه می دارد. طی دو ساعت پس از خدمت ، مرغ باقیمانده را یخ زده یا منجمد کنید. مرغ مرغی خام و پخته نیز تا نه ماه می تواند منجمد شود.

قسمت های خطرناک و مضر گوشت مرغ

آیا می دانستید قسمت های خطرناک و مضر گوشت مرغ کدام هستند ؟ مصرف سنگدان برای مبتلایان به بیماری‌های التهابی خطر دارد؟ مضرات بال و گردن مرغ در چیست؟ این‌که می‌گویند پای مرغ باعث غضروف‌سازی می‌شود، صحت دارد؟ اصلا چرا کارشناسان تغذیه و متخصصان صنایع غذایی خوردن فرآورده‌های جانبی طیور را زیاد به مردم توصیه نمی‌کنند؟

جگر مرغ هورمون ندارد، زیرا…

جگر مرغ همان عضوی است که علاوه بر ذخیره مواد مغذی، به دلیل آنزیم‌های متنوعی که در سلول‌های خود دارد، محل تجمع و خنثی‌سازی سموم، برخی هورمون‌ها، واکسن‌های تلقیحی و انواع آنتی‌بیوتیک‌های تزریقی و خوراکی است، اما واقعیت این است با وجود آنکه در کشور ما مصرف داروهای هورمونی در طیور ممنوعیت خاصی نداشته و نظارت چندانی هم بر آن نمی‌شود، به دلیل هزینه زیاد، تهیه آن برای مرغدار صرفه اقتصادی نداشته و به همین دلیل است که متخصصان صنایع غذایی جگر را بدون هورمون می‌دانند.

اما نکته انحرافی آنکه گرچه در طیور از هورمون استفاده نمی‌شود، ولی مصرف غیرمجاز و بدون نسخه انواعی از آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای شیمیایی برای مهار بیماری‌های عفونی و کنترل بیماری‌های انگلی و ویروسی، سبب عوارض مختلفی همچون سرطان‌زایی، جهش‌زایی، مسمومیت و ایجاد آلرژی می‌شود که مهم‌ترین عارضه آن مقاومت دارویی به انواعی از آنتی‌بیوتیک‌هاست که موجب کم یا بی‌اثر‌شدن آن در بدن مصرف‌کننده می‌شود.‌البته کارشناسان معتقدند اگر استعمال این داروها یک هفته قبل از کشتار باشد، جای نگرانی نیست؛ چرا‌که کبد حیوان فرصت پاک‌سازی و دفع مواد مضر تجمع یافته را خواهد داشت، اما اگر تلقیح ۴۸‌و ۲۴‌ساعت قبل از کشتار باشد، دارو در جگر مرغ رسوب و برای سلامت مضر است

پوست مرغ را هرگز نخورید!!!!!!!!

برخی خانواده‌ها پوست مرغ را از قسمت‌های دیگر آن مضرتر می‌دانند و بر این باورند که چربی زیر پوست حاوی هورمون است.

در واقع مردم از وجود هورمون بیشتر از داروهای آنتی‌بیوتیکی می‌ترسند و عامل اصلی رویش موهای زائد در بدن خانم‌ها را پوست مرغ می‌دانند، اما این موضوع زمانی صحت دارد که به مرغ هورمون تزریق شود.ترکیبات هورمونی به دلیل آنکه شبیه هورمون‌های جنسی هستند، در مرد و زن به یک میزان موجب بروز مشکل می‌شود.

در خانم‌ها باعث پرمویی، رویش موهای زائد، جوش و کیست تخمدان و در آقایان باعثآکنه‌ های شدید پوستی و نارسایی در هورمون‌های جنسی می‌شود.

در کودکان هم بر روند رشد تاثیر نامطلوب گذاشته و موجب افزایش‌وزن می‌شود. اما موضوع مهم‌تر آنکه از نظر علمی ثابت شده است داروهای آنتی‌بیوتیکی، فلزات سنگین، سموم و آفت‌کش‌هایی که به همراه دانه‌های جو و ذرت وارد جیره غذایی مرغ می‌شود، در بافت‌های نرم و پرچرب همچون پوست و جگر رسوب و مصرف آن باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و حتی ریسک ابتلا به تومورهای سرطانی را افزایش می‌دهد. بنابراین از مصرف قسمت‌هایی از مرغ که پوست بیشتری دارد، بپرهیزید؛ چرا‌که علاوه بر چربی بالا، باعث افزایش کلسترول بد خون هم می‌شود.

بال و گردن مرغ هم پرچرب است!!!!

آیا می‌دانید علت خوشمزگی بال‌های سوخاری شده‌ای که این روزها در برخی اغذیه‌فروشی‌ها در مقابل دید مشتری تهیه و عرضه می‌شود، چیست؟

چربی زیاد آن است که یک لذت آنی و حسرت دائم به دل ما می‌گذارد.

این غذا کالری فراوانی دارد و اگر به عنوان پیش‌غذا مصرف شود، کالری دریافتی یک وعده غذا را دوچندان می‌کند. اما موضوع مورد بحث اینکه به گفته کارشناسان اگرچه بال و گردن محل تزریق واکسن به طیور است، ولی به دلیل سرعت جذب، ماندگاری مواد تزریقی در این اعضا کم بوده و مصرف آن از این بابت مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما گردن مرغ به دلیل آنکه محل عبور نسوج عصبی و بسیاری از غدد لنفاوی است و از طرفی شستشوی مجرای داخلی آن غیرممکن است مصرف آن توصیه نمی‌شود.

پای مرغ کلسیم دارد؟!!!!!!!!

می‌گویند مصرف پای مرغ غضروف‌های آسیب‌دیده را ترمیم می‌کند و دارویی برای نرمی استخوان است.

اگر چه پای مرغ حاوی بخش‌های غضروفی است و سوپ آن حالت ژلاتینی دارد ولی به عقیده برخی کارشناسان به دلیل آنکه ارزش پروتئینی چندانی ندارد، نمی‌تواند عاملی برای ساخت غضروف‌ها به شمار آید و در ضمن برای هیچ گروه سنی به عنوان یک انتخاب خوب توصیه نشده است؛ چرا‌که چربی اشباع فراوانی داشته و برای افراد با اضافه‌ وزن و مبتلایان به دیابت مضر است.

البته متخصصان تغذیه سوپ پای مرغ را بهترین منبع کلسیم، فسفر، ویتامین A و D عنوان کرده‌اند و برای کودکان مبتلا به نرمی استخوان مفید می‌دانند. آنان عقیده دارند اگر عصاره پای مرغ با کمی پیاز پخته شود کلسیم آن جذب‌‌پذیرتر خواهد شد.

دل و جگر و سنگدان ارزش غذایی دارد، اما…

احشایی چون دل، جگر و سنگدان مرغ پروتئین باکیفیتی دارند و به دلیل آنکه منبع غنی آهن، روی، سلنیوم، ویتامین A و B۱۲هستند، به روند خون سازی کمک می‌کنند و برای رشد قدی و بدنی کودک و نوجوان مفیدند.

میزان آهن سنگدان و دل مرغ تقریبا با گوشت آن برابری می‌کند، ولی بسیار پرچرب بوده و به‌یژه سنگدان کلسترول زیادی دارد. چربی آن از نوع اشباع و میزان اسیدهای چرب امگا ۶ آن بیش از امگا ۳ است. در نتیجه مصرف بیش از یک یا دو بار آن در ماه می‌تواند باعث بروز التهابات بافتی در افراد مستعد شود. به گفته متخصصان میزان کادمیوم، سرب و کروم سنگدان بیشتر از دل بوده و به هیچ عنوان نمی‌توان آن را جایگزین گوشت کرد. این را هم بدانید احشای طیور برای مبتلایان بهبیماری‌های قلبی عروقی، چربی خون بالا و نقرس محدودیت مصرف دارد.

از دیگر فواید مرغ:

پیشگیری از پوکی استخوان در سالمندان:

مطالعات نشان می ‏دهد که سالمندان، به مقدار کافی پروتئین مصرف نمی کنند. پروتئین برای پیشگیری از کاهش تراکم استخوان در سالمندان حائز اهمیت است. البته دقت داشته باشید که دریافت رژیم های پُرپروتئین نیز پوکی استخوان را تشدید می کند. بنابراین باید در حد متعادل غذاهای پروتئینی خورد.

پیشگیری از سرطان:

* مرغ منبع بسیار خوبی از ویتامین B3 (نیاسین)است که یک ویتامین ضد سرطان می ‏باشد. DNA به ویتامین B3 نیاز دارد و کمبود نیاسین به اندازه ‏ی کمبود سایر ویتامین‏های گروه B در ارتباط مستقیم با بیماری های ژنتیکی می ‏باشد.

مصرف 120 گرم گوشت مرغ حدود 72 درصد نیاز بدن به این ویتامین را برآورده می ‏سازد.

* گوشت مرغ همچنین یک منبع خوب سلنیوم می‏ باشد. سلنیوم برای سلامتی انسان یک اهمیت ویژه و اساسی دارد. سلنیوم یکی از اجزای بسیار مهم واکنش‏های متابولیکی در بدن می‏ باشد که عبارتند از متابولیسم هورمون ‏های تیروئیدی ، سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی و سیستم ایمنی. مطالعات گوناگون نشان داده است که بین بروز سرطان ‏ها و دریافت سلنیوم یک ارتباط مهم وجود دارد. سلنیوم مانع سرطان می ‏شود.

مصرف 120 گرم گوشت مرغ 40 درصد نیاز روزانه ی بدن به سلنیوم را بر طرف می ‏سازد.

پیشگیری از آلزایمر:

در مطالعات معتبری که در مجلات مختلف پزشکی به چاپ رسیده است، آمده است که دریافت منظم غذاهای غنی از ویتامین B3 (نیاسین) مانند گوشت مرغ، از بروز بیماری آلزایمر و دیگر بیماری‏های شناختی مرتبط با افزایش سن جلوگیری به عمل می‏ آورد، طوری که افرادی که نیاسین بیشتری از غذای ‏شان دریافت می ‏کردند (22 میلی گرم در روز) در مقایسه با افرادی که نیاسین کمتری (13 میلی در روز) دریافت می ‏کردند حدود 70 درصد احتمال ابتلا و یا پیشرفت بیماری آلزایمر در آنان کمتر بود.

متابولیسم انرژی:

مرغ فقط منبع غنی از ویتامین B3 نیست، بلکه منبع خوبی از ویتامین B6 نیز می‏ باشد. این ترکیب خوب ویتامینی B ، مرغ را به عنوان یک غذای مفید برای تامین انرژی سوخت و ساز (متابولیسم) بدن معرفی می‏ کند، زیرا این دو ویتامین ‏در واکنش های سوخت و ساز بدن نقش دارند. هر دوی این ویتامین‏های گروه B برای تولید انرژی مهم هستند.

علاوه بر عملکرد نیاسین در DNA، این ویتامین برای تبدیل پروتئین‏ ها، چربی‏ ها و کربوهیدرات‏ های بدن به انرژی، ضروری و لازم می‏ باشد.

نیاسین به کنترل قند خون کمک می ‏کند و فعالیت هورمون انسولین را تنظیم می ‏کند.

ویتامین B6 برای تجزیه و ترکیب کربوهیدرات‏های بدن (قند و نشاسته) ضروری می ‏باشد، مخصوصاً برای تجزیه گلیکوژن (فرم ذخیره ای قندها در سلول‏ های ماهیچه ‏ای و کبد).

120 گرم گوشت مرغ حدود 32 درصد از نیاز ما به ویتامین B6 را برطرف می ‏سازد.

سلامت قلب و عروق:

B6 علاوه بر شرکت در متابولیسم انرژی که در قسمت بالا توضیح داده شد، در ساخت مولکول ‏های فعال زیادی نیز نقش دارد. وقتی سطح B6 سلول‏ ها کافی نباشد، توانایی گروه‏ های متیل نیز کاهش می‏ یابد. یکی از نتایج فقدان گروه متیل این است که مولکول ‏هایی که باید به طور طبیعی به مولکول ‏های دیگری تبدیل شوند، نه تنها تغییر نمی ‏کنند، بلکه روی هم انباشته می‏ شوند. یکی از این مولکول‏ها هموسیستئین است که اگر سطح آن در رگ‏ های خونی افزایش ‏یابد، موجب آسیب به دیواره ‏ی رگ‏ ها می ‏شود.