تکنولوژی غلات و نان


فرایند تولید کیک

فرایند تولید کیک

کیک یکی از انواع شیرینی هاست که جز دسته ی غذاهای پخته دسته بندی می شود. در تهیه ی کیک آرد ماده ی اصلی می باشد و به دنبال آن از مواد دیگری همچون شکر ، تخم مرغ ، شیر ، آب ، حجم دهنده ها ، و … استفاده می شود.

همه چیز در مورد غلات

همه چیز در مورد غلات

غلات گیاهانی از خانواده گندمیان هستند كه گیاهان علفی تك لپه‌ای بوده و دانه‌های ریز آنها، مصرف خوراكی دارد. غلات گیاهانی یك ساله هستند، یعنی چرخه زندگی خود را در یك فصل زراعی به پایان می‌رسانند.دانه‌های غلات در زمره‌ی بزرگ‌ترین منابع تامین کننده‌ انرژی مواد غذایی در جهان به شمار می‌آیند. سه نوع از پرمصرف‌ترین آنها شامل گندم، برنج و ذرت می‌شود.

چاودُم يا تريتيكاله (triticale)

چاودُم يا تريتيكاله (triticale)

چاودُم يا تريتيكاله ، يك غله جديد است كه از طلاقي گندم جنس triticum و  چاودار جنس secale بدست آمده است . نام اين غله از نام علمي گونه هاي به  وجود آورنده ي آن گرفته شده است كه گندم به عنوان گياه مادر و دانه هاي  گرده از چاودار گرفته شده اند . دليل اين تلاقي مزاياي بازدهي بالاي گندم و  رشدونمو آن در آب وهواي مختلف و سختي دانه چاودار است . اين غله برحسب  گونه هاي گندم و چاودار به كار رفته ممكن است بهاره يا زمستانه باشد .  گياهي است يكساله و خودبارور (درصد كمي خاصيت دگرباروري دارد) و بيشتر شبيه  گندم است تا چاودار ولي در مقايسه با گندم از قابليت رشد و مقاومت بيشتري  برخوردار بوده و براي شرايط آب و هوايي و زميني نامناسب توصيه مي شود .

سورگوم یا ذرت خوشه‌ای

سورگوم یا ذرت خوشه‌ای

سورگوم گیاهی از خانواده غلات است و در طبقه تک لپه‌ای ها قرار میگیرد که در ایران ذرت خوشه‌ای نامیده می‌شود.موارد مصرف دانه سورگوم به موازات مصارف ذرت و جو است، از آن به عنوان غذای انسان و تهیه خوراک برای دام و طیور و همچنین در صنایع نشاسته و الکل سازی استفاده می‌شود.

ذرت و فراورده های آن

ذرت و فراورده های آن

ذرت  که به نام بلال هم شناخته می شود،جزو دانه های دسته غلات است که حدود 10،000 سال پیش توسط اهالی بومی در جنوب مکزیک شناخته شد. بخش برگی این گیاه موجب تولید مثل میگردد(از طریق تولید گرده) و دانه های ذرت میوه های آن محسوب می شوند.

گندم

گندم

گندم برای تمدن بشری اساسی است و در تغذیه جهان گرسنه و بهبود امنیت جهانی غذا نقش برجسته ای داشته است. این محصول حدود 20٪ از کل کالری و پروتئین رژیم غذایی در سراسر جهان را شامل می شود. تقاضای مواد غذایی در مناطق در حال توسعه سالانه 1٪ رشد می کند و از 170 کیلوگرم در آسیای میانه تا 27 کیلوگرم در شرق و آفریقای جنوبی متغیر است. مناطق در حال توسعه (از جمله چین و آسیای میانه) تقریبا 53٪ از کل منطقه برداشت شده و 50٪ از تولید را تشکیل میدهد.

توليد نان به روش سنتي

توليد نان به روش سنتي

 غلات از اولين غذاهاي شناخته شده ي بشر بوده كه از زمان هاي كهن تا كنون همواره نقش بسيار مهمي در اقتصاد و تغذيه ي مردم دنيا بخصوص در كشور  هاي در حال توسعه مانند بسياري از كشور هاي آسيايي و آفريقايي كه بيش از80% غذاي مردم از غلات تامين مي شود و اين امار در مورد كشور هاي اروپايي بين %55-45بوده و در ایالات متحده آمریکا تقریباً %30-20می‌باشد. غلات دانه ي گياهان علفي- زراعي از خانواده تك لپه ي گرامينه (گندميان) هستند. غلات عمده عبارتند از گندم ، ذرت ، جو ، يولاف ، چاودار، برنج ، ارزن و سورگوم كه در بين آن ها گندم ، برنج ، ذرت و جو مهمتر مي باشند...